Politik

Senarai Penuh Calon Perikatan Nasional (PN) Bagi Pilihan Raya Umum Ke-15 (PRU15)

DEWAN RAKYAT (PARLIMEN)

PERLIS

P.001 PADANG BESAR – Rusydan Rusmi (PAS)
P.002 KANGAR – Zakri Hassan (BERSATU)
P.003 ARAU – Akan diumumkan (PAS)


KEDAH

P.004 LANGKAWI – Dato’ Suhaimi Abdullah (BERSATU)
P.005 JERLUN – Dr. Abd Ghani Ahmad (PAS)
P.006 KUBANG PASU – Dato’ Ku Abd. Rahman Ku Ismail (BERSATU)
P.007 PADANG TERAP – Nurul Amin Hamid (PAS)
P.008 POKOK SENA – Dato’ Ahmad [email protected] (PAS)
P.009 ALOR SETAR – Afnan Hamimi Taib Azamuddin (PAS)
P.010 KUALA KEDAH – Dr. Ahmad Fakhruddin Fakhrurazi (PAS)
P.011 PENDANG – Datuk Awang Hashim (PAS)
P.012 JERAI – Ustaz Sabri Azit (PAS)
P.013 SIK – Ustaz Ahmad Tarmizi Sulaiman (PAS)
P.014 MERBOK – Mohd Nazri Abu Hassan (BERSATU)
P.015 SUNGAI PETANI – Dr. Robert Ling Kui Ee (BERSATU)
P.016 BALING – Ustaz Hassan Said (PAS)
P.017 PADANG SERAI – Azman Nasrudin (BERSATU)
P.018 KULIM-BANDAR BAHARU – Roslan Hashim (BERSATU)


PULAU PINANG


P.041 KEPALA BATAS – Dr. Siti Mastura Mohamad (PAS)
P.042 TASEK GELUGOR – Datuk Wan Saifulrudin Wan Jan (BERSATU)
P.043 BAGAN – Alan Oh @ Oh Teik Choon (BERSATU-BERSEKUTU)
P.044 PERMATANG PAUH – Ustaz Muhammad Fawwaz Mat Jan (PAS)
P.045 BUKIT MERTAJAM – Steven Koh Tien Yew (PAS-DHPP)
P.046 BATU KAWAN – Wong Chia Zhen (GERAKAN)
P.047 NIBONG TEBAL – Dato’ Mansor Othman (BERSATU)
P.048 BUKIT BENDERA – Hng Chee Wey (GERAKAN)
P.049 TANJONG – H’ng Khoon Leng (GERAKAN)
P.050 JELUTONG – Dato’ Baljit Singh A/L Jigiri Singh (GERAKAN)
P.051 BUKIT GELUGOR – Thinaganarabhan A/L Padmanabhan (BERSATU-BERSEKUTU)
P.052 BAYAN BARU – Oh Tong Keong (GERAKAN)
P.053 BALIK PULAU – Muhammad Harris Idaham Abdul Rashid (BERSATU)


PERAK

P.054 GERIK – Fathul Huzir Ayob (BERSATU)
P.055 LENGGONG – Muhammad Rifaat Razman (PAS)
P.056 LARUT – Dato’ Seri Hamzah Zainudin (BERSATU)
P.057 PARIT BUNTAR – Ustaz Mohd Misbahul Munir Masduki (PAS)
P.058 BAGAN SERAI – Datuk Idris Ahmad (PAS)
P.059 BUKIT GANTANG – Dato’ Syed Abu Hussin Bin Hafiz Syed Abdul Fasal (BERSATU)
P.060 TAIPING – Dato’ See Tean Seng (GERAKAN)
P.061 PADANG RENGAS – Kapten Azahari Hasan (BERSATU)
P.062 SUNGAI SIPUT – Dato’ Seri Irudianathan A/L Gabriel  (BERSATU-BERSEKUTU)
P.063 TAMBUN – Dato’ Seri Ahmad Faizal Azumu (BERSATU)
P.064 IPOH TIMOR – Nor Afzainizam Salleh (BERSATU)
P.065 IPOH BARAT – Chek Kwong Weng (GERAKAN)
P.066 BATU GAJAH – Woo Cheong Yuen (GERAKAN)
P.067 KUALA KANGSAR – Datuk Iskandar Dzulkarnain Abdul Khalid (BERSATU)
P.068 BERUAS – Ong Kean Sing (GERAKAN)
P.069 PARIT – Muhammad Ismi Mat Taib (PAS)
P.070 KAMPAR – Wong Oi Foon (GERAKAN)
P.071 GOPENG – Muhammad Farhan Abdul Rahim (BERSATU)
P.072 TAPAH – Datuk Muhammad Yadzan Mohammad (BERSATU)
P.073 PASIR SALAK – Ustaz Jamaluddin Yahya (PAS)
P.074 LUMUT – Komander (B) Nordin Ahmad Ismail (BERSATU)
P.075 BAGAN DATUK – Dr. Muhammad Faiz Na’aman (BERSATU)
P.076 TELUK INTAN – Dato’ Zainol Fadzi Paharudin (BERSATU)
P.077 TANJONG MALIM – Dato’ Nolee Ashilin Mohammed Radzi (BERSATU)


PAHANG

P.078 CAMERON HIGHLANDS – Dr. Abdul Rasid Mohamed Ali (BERSATU)
P.079 LIPIS – Dato’ Mohamad Shahrum Osman (BERSATU)
P.080 RAUB – Dato’ Mohd Fakrunizam Ibrahim (BERSATU)
P.081 JERANTUT – Ir. Ts. Khairil Nizam Khirudin (PAS)
P.082 INDERA MAHKOTA – Dato’ Sri Saifuddin Abdullah (BERSATU)
P.083 KUANTAN – Wan Razali Wan Nor (PAS)
P.084 PAYA BESAR – Aireroshairi Roslan (PAS)
P.085 PEKAN – Ustaz Mohd Fadhil Noor Abdul Karim (PAS)
P.086 MARAN – Fazil Azmi Nadzri (PAS)
P.087 KUALA KRAU – Ustaz Kamal Ashaari (PAS)
P.088 TEMERLOH – Salamiah Mohd Nor (PAS)
P.089 BENTONG – Datuk Roslan Hassan (BERSATU)
P.090 BERA – Asmawi Harun (BERSATU)
P.091 ROMPIN – Dato Abdul Khalib Abdullah (BERSATU)


SELANGOR

P.092 SABAK BERNAM – Dato’ Mohd Fasiah Mohd Fakeh (BERSATU)
P.093 SUNGAI BESAR – Datuk Muslimin Yahaya (BERSATU)
P.094 HULU SELANGOR – Mohd Hasnizan Harun (PAS)
P.095 TANJONG KARANG – Kapten (B) Dato’ Zulkafperi Hanapi (BERSATU)
P.096 KUALA SELANGOR – Mohd Noor Mohd Sahar (PAS)
P.097 SELAYANG – Dato’ Abdul Rashid Asari (BERSATU)
P.098 GOMBAK – Dato’ Seri Mohamed Azmin Ali (BERSATU)
P.099 AMPANG – Sasha Lyna Abdul Latif (BERSATU)
P.100 PANDAN  – Muhammad Farique Zubir Albakri (PAS)
P.101 HULU LANGAT – Dato’ Dr Mohd Radzi Abd. Latif (BERSATU)
P.102 BANGI – Muhammad Nazrul Hakim Md. Nazir (PAS)
P.103 PUCHONG – Chew Jyh Gang (GERAKAN)
P.104 SUBANG – Ang Hiang Ni (GERAKAN)
P.105 PETALING JAYA – Theng Book (BERSATU-BERSEKUTU)
P.106 DAMANSARA – Gerakan Lim Si Ching (GERAKAN)
P.107 SUNGAI BULOH – Mohd Ghazali Md Hamin (PAS)
P.108 SHAH ALAM – Dr. Afif Bahardin (BERSATU)
P.109 KAPAR – Dr. Halimah Ali (PAS)
P.110 KLANG – Jaya Chandran A/L Perumal (BERSATU-BERSEKUTU)
P.111 KOTA RAJA – Mohamed Diah Baharun (PAS)
P.112 KUALA LANGAT – Dato’ Dr. Ahmad Yunus Hairi (PAS)
P.113 SEPANG – Datuk Seri Rina Mohd Harun (BERSATU)


WILAYAH PERSEKUTUAN

P.114 KEPONG – Phaang Jing Fatt (GERAKAN)
P.115 BATU – Ustaz Azhar Yahya (PAS)
P.116 WANGSA MAJU – Ustazah Nuridah Mohd Salleh (PAS)
P.117 SEGAMBUT – Prabagaran A/L Vythilingam (GERAKAN)
P.118 SETIAWANGSA – Nurul Fadzilah Kamaluddin (BERSATU)
P.119 TITIWANGSA – Dr. Rosni Adam (PAS)
P.120 BUKIT BINTANG – Chen Win Keong (BERSATU-BERSEKUTU)
P.121 LEMBAH PANTAI – Fauzi Abu Bakar (PAS)
P.122 SEPUTEH – Alan Wong Yee Yeng (GERAKAN)
P.123 CHERAS – Chin Yoke Kheng (BERSATU-BERSEKUTU)
P.124 BANDAR TUN RAZAK – Dato’ Kamarudin Jaffar (BERSATU)
P.125 PUTRAJAYA – Datuk Dr. Mohd Radzi Md Jidin (BERSATU)


NEGERI SEMBILAN

P.126 JELEBU – Zaharuddin Baba Samion (BERSATU)
P.127 JEMPOL -Muhammad Noraffendy Mohd Salleh (BERSATU)
P.128 SEREMBAN – Mohd Fadli Che Me (PAS)
P.129 KUALA PILAH – Dato’ Eddin Syazlee Shith (BERSATU)
P.130 RASAH – Dato’ Choong Vee Hing (GERAKAN)
P.131 REMBAU – Mohd Nazree Mohd Yunus (BERSATU)
P.132 PORT DICKSON – Rafiei Mustapha (PAS)
P.133 TAMPIN – Mejar (B) Abdul Halim Abu Bakar (PAS)


MELAKA

P.134 MASJID TANAH – Datuk Wira Mas Ermieyati Samsudin (BERSATU)
P.135 ALOR GAJAH – Datuk Seri Mohd Redzuan Md Yusof (BERSATU)
P.136 TANGGA BATU – Bakri Jamaluddin (PAS)
P.137 HANG TUAH JAYA – Mohd Azrudin Md Idris (BERSATU)
P.138 KOTA MELAKA – Suhaime Borhan (GERAKAN)
P.139 JASIN – Ustaz Zulkifli Ismail (PAS)


JOHOR

P.140 SEGAMAT – Poobalan A/L Ponnusamy (BERSATU-BERSEKUTU)
P.141 SEKIJANG – Uzzair Ismail (BERSATU)
P.142 LABIS – Alvin Chang Teck Kiam (BERSATU-BERSEKUTU)
P.143 PAGOH – Tan Sri Dato’ Mahiaddin Md Yasin (BERSATU)
P.144 LEDANG – Zaidi Abd Majid (BERSATU)
P.145 BAKRI – Chelvarajan A/L R. Suppiah (BERSATU-BERSEKUTU)
P.146 MUAR – Ustaz Abdullah Husin (PAS)
P.147 PARIT SULONG – Dr. Abdul Karim Deraman (PAS)
P.148 AYER HITAM – Muhammad Syafiq A. Aziz (BERSATU)
P.149 SRI GADING – Zanariyah Abdul Hamid (PAS)
P.150 BATU PAHAT – Dato’ Mohd Rashid Hasnon (BERSATU)
P.151 SIMPANG RENGGAM – Mohd Fazrul Kamat (BERSATU)
P.152 KLUANG – Dzulkarnain Alias (BERSATU)
P.153 SEMBRONG – Aziz Ismail (BERSATU)
P.154 MERSING – Muhammad Islahuddin Abas (BERSATU)
P.155 TENGGARA – Lt. Kol. (B) Mohd Nazari Mokhtar (PAS)
P.156 KOTA TINGGI – Mohamad Ridhwan Rasman (BERSATU)
P.157 PENGERANG – Fairulnizar Rahmat (BERSATU)
P.158 TEBRAU – Mohamad Isa Mohamad Basir (BERSATU)
P.159 PASIR GUDANG – Mohamad Farid Abdul Razak (BERSATU)
P.160 JOHOR BAHRU – Mohd Mohtaj Yacob (BERSATU)
P.161 PULAI – Deepak Jaikishan A/L Jaikishan Rewachand (GERAKAN)
P.162 ISKANDAR PUTERI – Tan Nam Cha (BERSATU-BERSEKUTU)
P.163 KULAI – Dato’ Tan Chin Hock (GERAKAN)
P.164 PONTIAN – Dato’ Isa Ab Hamid (BERSATU)
P.165 TANJUNG PIAI – Najwah Halimah Ab Alim (BERSATU)


SARAWAK

P.201 BATANG LUPAR – Akan diumumkan (PAS)
P.203 LUBOK ANTU – Jugah Anak Muyang (BERSATU)
P.205 SARATOK – Datuk Ali Anak Biju (BERSATU)
P.217 BINTULU – Duke Anak Janteng (BERSATU)


DEWAN UNDANGAN NEGERI (DUN)

PERLIS

N.01 TITI TINGGI – Izizam Ibrahim (BERSATU)
N.02 BESERI – Haziq Asyraf Dun (PAS)
N.03 CHUPING – Saad Seman (PAS)
N.04 MATA AYER – Wan Badariyah Wan Saad (PAS)
N.05 SANTAN – Azmir Bin Azizan (PAS)
N.06 BINTONG – Fakhrul Anwar Ismail (PAS)
N.07 SENA – Datin Marzita Mansor (BERSATU)
N.08 INDERA KAYANGAN – Pramoot A/L Puan (BERSATU)
N.09 KUALA PERLIS – Abu Bakar Hamzah (BERSATU)
N.10 KAYANG – Akan diumumkan (PAS)
N.11 PAUH – Megat Hashirat Hassan (BERSATU)
N.12 TAMBUN TULANG – Wan Zikri Afthar Ishak (BERSATU)
N.13 GUAR SANJI – Ustaz Redzuan Hashim (PAS)
N.14 SIMPANG EMPAT – Razali Saad (PAS)
N.15 SANGLANG – Mohd Shukri Ramli (PAS)


PERAK

N.01 PENGKALAN HULU – Mohamad Amin Roslan (PAS)
N.02 TEMENGOR – Mohd Noor Abdul Rahman (PAS)
N.03 KENERING – Ustaz Husairi Ariffin (PAS)
N.04 KOTA TAMPAN – Mohd Jamil Yahya (PAS)
N.05 SELAMA – Ustaz Mohd Akmal Kamarudin (PAS)
N.06 KUBU GAJAH – Ustaz Khalil Yahaya (PAS)
N.07 BATU KURAU – Kapten (B) Dato’ Mohd Najmuddin Elias Al- Hafiz (BERSATU)
N.08 TITI SERONG – Ustaz Hakimi Hamzi Hayat (PAS)
N.09 KUALA KURAU – Dato’ Abdul Yunus Jamahri (BERSATU)
N.10 ALOR PONGSU – Ismail Ali (BERSATU)
N.11 GUNONG SEMANGGOL – Razman Zakaria (PAS)
N.12 SELINSING – Noor Azman Ghazali (BERSATU)
N.13 KUALA SEPETANG – Ahmad Man (BERSATU)
N.14 CHANGKAT JERING – Rahim Ismail (PAS)
N.15 TRONG – Ustaz Faisal Abdul Rahman (PAS)
N.16 KAMUNTING – Mohd Fakhruddin Abdul Aziz (PAS)
N.17 POKOK ASSAM – Shariful Juhari Abu Kassim (BERSATU)
N.18 AULONG – Koay Boon Hui (GERAKAN)
N.19 CHENDEROH – Syed Lukman Hakim Syed Mohd Zin (BERSATU)
N.20 LUBOK MERBAU – Azizi Mohamed Ridzuan (PAS)
N.21 LINTANG – Ahmad Daslie Osman (BERSATU)
N.22 JALONG – Dato’ Naran Singh A/L Asa Singh (GERAKAN)
N.23 MANJOI – Ustaz Hafez Sabri (PAS)
N.24 HULU KINTA – Puteri Holijah Muhamad Rali (BERSATU)
N.25 CANNING – Pang Boon Yang (GERAKAN)
N.26 TEBING TINGGI – Mohammad Iskandar Abdul Rahman (BERSATU)
N.27 PASIR PINJI – Lam Kin Yip (GERAKAN)
N.28 BERCHAM – Lim Jin Sheng (GERAKAN)
N.29 KEPAYANG – Dr. Richard Ng (BERSATU-BERSEKUTU)
N.30 BUNTONG – Sivasubramaniam A/L Athinarayanan (BERSATU-BERSEKUTU)
N.31 JELAPANG – Kalidass A/L Maharajah (PAS-DHPP)
N.32 MENGLEMBU – Wong Kean Rong (BERSATU-BERSEKUTU)
N.33 TRONOH – Sin Koon Yen (GERAKAN)
N.34 BUKIT CHANDAN – Dr. Hashim Bujang (BERSATU)
N.35 MANONG – Burhanuddin Ahmad (PAS)
N.36 PENGKALAN BAHARU – Akan Diumumkan (BERSATU)
N.37 PANTAI REMIS – Eee Chin Oon (GERAKAN)
N.38 ASTAKA – Yong Il Yan (GERAKAN)
N.39 BELANJA – Wan Meor Safwat Naqiuddin Shamsudin (BERSATU)
N.40 BOTA – Dr. Najihatussalehah Ahmad (PAS)
N.41 MALIM NAWAR – Akan diumumkan (PAS)
N.42 KERANJI – Foong Kar Sing (GERAKAN)
N.43 TUALANG SEKAH – Pazli Abdullah Sani (BERSATU)
N.44 SUNGAI RAPAT – Mohader Ahmad Mohammad Ayob (BERSATU)
N.45 SIMPANG PULAI – Selvam A/L Kunjambu (BERSATU-BERSEKUTU)
N.46 TEJA – Ahmad Ishak (BERSATU)
N.47 CHENDERIANG – Mohd Yunus Mohd Yusop (BERSATU)
N.48 AYER KUNING – Muhammad Noor Farid Zainal (PAS)
N.49 SUNGAI MANIK – Dato’ Zainol Fadzi Paharudin (BERSATU)
N.50 KAMPONG GAJAH – Zafarulazlan Zan (PAS)
N.51 PASIR PANJANG – Rosli Abd Rahman (PAS)
N.52 PANGKOR – Norhaslinda Zakaria (BERSATU)
N.53 RUNGKUP – Mohd Mokheri Jalil (PAS)
N.54 HUTAN MELINTANG – Khairun Nizam Marsom (BERSATU)
N.55 PASIR BEDAMAR – Suriyanarayanan A/L Sannasy Naidu (PAS-DHPP)
N.56 CHANGKAT JONG – Nadziruddin Mohamed Bandi (BERSATU)
N.57 SUNGKAI – Thilak Raj A/L Gunasekaran (PAS-DHPP)
N.58 SLIM – Muhammad Zulfadli Zainal (PAS)
N.59 BEHRANG – Mohd Amran Ibrahim (BERSATU)


PAHANG

N.01 TANAH RATA – Lai Chii Wen (GERAKAN)
N.02 JELAI – Dr. Abdul Rasid Mohamed Ali (BERSATU)
N.03 PADANG TENGKU – Muhamad Khaider Kamil (PAS)
N.04 CHEKA – Dato’ Sri Tuan Ibrahim Tuan Man (PAS)
N.05 BENTA – Muhammad Fareed Tarmizi (BERSATU)
N.06 BATU TALAM – Ahmad Sabri Mat Dui (BERSATU)
N.07 TRAS – Amirul Mukminin Kuek Abdullah (GERAKAN)
N.08 DONG – Tengku Shah Amir Tengku Perang (PAS)
N.09 TAHAN – Mohd Zakhwan Ahmad Badarddin (PAS)
N.10 DAMAK – Zuridan Md Daud (PAS)
N.11 PULAU TAWAR – Yohanis Ahmad (PAS)
N.12 BESERAH – Andansura Rabu (PAS)
N.13 SEMAMBU – Zulfadhli Zakariah (PAS)
N.14 TERUNTUM – Dato’ Yap Kim Heng (GERAKAN)
N.15 TANJUNG LUMPUR – Ustaz Rosli Abdul Jabar (PAS)
N.16 INDERAPURA – Mohd Hafizal Mohamed Shah (PAS)
N.17 SUNGAI LEMBING – Mohamad Ayub Asri (PAS)
N.18 LEPAR – Mohd Yazid Mohd Yunus (BERSATU)
N.19 PANCHING – Mohd Tarmizi Yahya (PAS)
N.20 PULAU MANIS – Mohammad Rafiq Khan Ahmad Khan (PAS)
N.21 PERAMU JAYA – Abu Talib Muhammad (BERSATU)
N.22 BEBAR – Narzatul Haidar Sakim (BERSATU)
N.23 CHINI – Fahrur Rozi Jalaluddin (PAS)
N.24 LUIT – Mohd Sofian Abd Jalil (PAS)
N.25 KUALA SENTUL – Jasri Jamaludin (BERSATU)
N.26 CHENOR – Mujibur Rahman Ishak (PAS)
N.27 JENDERAK – Md Anuar Daud (PAS)
N.28 KERDAU – Mohd Arhan Mohd Saludin (BERSATU)
N.29 JENGKA – Shahril Azman Abdul Halim (PAS)
N.30 MENTAKAB – Mohd Yusoff Abdullah (BERSATU)
N.31 LANCHANG – Hassan Omar (PAS)
N.32 KUALA SEMANTAN – Hassanuddin Salim (PAS)
N.33 BILUT – Dato’ Sri Chandra A/L Balabedha (GERAKAN)
N.34 KETARI – Tan Wei Leong (GERAKAN)
N.35 SABAI – Nurul Qomar Abdol Talib @ Ramali (BERSATU)
N.36 PELANGAI – Kasim Samat (PAS)
N.37 GUAI – Nor Hashimah Mat Noh (BERSATU)
N.38 TRIANG – Muhammad Izzuddin Zulkifli (BERSATU)
N.39 KEMAYAN -Shapuan Hussin (PAS)
N.40 BUKIT IBAM – Nazri Ahmad (PAS)
N.41 MUADZAM SHAH – Zulkurnain Mohamad Ridzuan (GERAKAN)
N.42 TIOMAN – Md Yunus Ramli (PAS)

PERLIS

P.001 PADANG BESAR – Rusydan Rusmi (PAS)
P.002 KANGAR – Zakri Hassan (BERSATU)
P.003 ARAU – Akan diumumkan (PAS)


KEDAH

P.004 LANGKAWI – Dato’ Suhaimi Abdullah (BERSATU)
P.005 JERLUN – Dr. Abd Ghani Ahmad (PAS)
P.006 KUBANG PASU – Dato’ Ku Abd. Rahman Ku Ismail (BERSATU)
P.007 PADANG TERAP – Nurul Amin Hamid (PAS)
P.008 POKOK SENA – Dato’ Ahmad [email protected] (PAS)
P.009 ALOR SETAR – Afnan Hamimi Taib Azamuddin (PAS)
P.010 KUALA KEDAH – Dr. Ahmad Fakhruddin Fakhrurazi (PAS)
P.011 PENDANG – Datuk Awang Hashim (PAS)
P.012 JERAI – Ustaz Sabri Azit (PAS)
P.013 SIK – Ustaz Ahmad Tarmizi Sulaiman (PAS)
P.014 MERBOK – Mohd Nazri Abu Hassan (BERSATU)
P.015 SUNGAI PETANI – Dr. Robert Ling Kui Ee (BERSATU)
P.016 BALING – Ustaz Hassan Said (PAS)
P.017 PADANG SERAI – Azman Nasrudin (BERSATU)
P.018 KULIM-BANDAR BAHARU – Roslan Hashim (BERSATU)


PULAU PINANG

P.041 KEPALA BATAS – Dr. Siti Mastura Mohamad (PAS)
P.042 TASEK GELUGOR – Datuk Wan Saifulrudin Wan Jan (BERSATU)
P.043 BAGAN – Alan Oh @ Oh Teik Choon (BERSATU-BERSEKUTU)
P.044 PERMATANG PAUH – Ustaz Muhammad Fawwaz Mat Jan (PAS)
P.045 BUKIT MERTAJAM – Steven Koh Tien Yew (PAS-DHPP)
P.046 BATU KAWAN – Wong Chia Zhen (GERAKAN)
P.047 NIBONG TEBAL – Dato’ Mansor Othman (BERSATU)
P.048 BUKIT BENDERA – Hng Chee Wey (GERAKAN)
P.049 TANJONG – H’ng Khoon Leng (GERAKAN)
P.050 JELUTONG – Dato’ Baljit Singh A/L Jigiri Singh (GERAKAN)
P.051 BUKIT GELUGOR – Thinaganarabhan A/L Padmanabhan (BERSATU-BERSEKUTU)
P.052 BAYAN BARU – Oh Tong Keong (GERAKAN)
P.053 BALIK PULAU – Muhammad Harris Idaham Abdul Rashid (BERSATU)


PERAK

P.054 GERIK – Fathul Huzir Ayob (BERSATU)
P.055 LENGGONG – Muhammad Rifaat Razman (PAS)
P.056 LARUT – Dato’ Seri Hamzah Zainudin (BERSATU)
P.057 PARIT BUNTAR – Ustaz Mohd Misbahul Munir Masduki (PAS)
P.058 BAGAN SERAI – Datuk Idris Ahmad (PAS)
P.059 BUKIT GANTANG – Dato’ Syed Abu Hussin Bin Hafiz Syed Abdul Fasal (BERSATU)
P.060 TAIPING – Dato’ See Tean Seng (GERAKAN)
P.061 PADANG RENGAS – Kapten Azahari Hasan (BERSATU)
P.062 SUNGAI SIPUT – Dato’ Seri Irudianathan A/L Gabriel  (BERSATU-BERSEKUTU)
P.063 TAMBUN – Dato’ Seri Ahmad Faizal Azumu (BERSATU)
P.064 IPOH TIMOR – Nor Afzainizam Salleh (BERSATU)
P.065 IPOH BARAT – Chek Kwong Weng (GERAKAN)
P.066 BATU GAJAH – Woo Cheong Yuen (GERAKAN)
P.067 KUALA KANGSAR – Datuk Iskandar Dzulkarnain Abdul Khalid (BERSATU)
P.068 BERUAS – Ong Kean Sing (GERAKAN)
P.069 PARIT – Muhammad Ismi Mat Taib (PAS)
P.070 KAMPAR – Wong Oi Foon (GERAKAN)
P.071 GOPENG – Muhammad Farhan Abdul Rahim (BERSATU)
P.072 TAPAH – Datuk Muhammad Yadzan Mohammad (BERSATU)
P.073 PASIR SALAK – Ustaz Jamaluddin Yahya (PAS)
P.074 LUMUT – Komander (B) Nordin Ahmad Ismail (BERSATU)
P.075 BAGAN DATUK – Dr. Muhammad Faiz Na’aman (BERSATU)
P.076 TELUK INTAN – Dato’ Zainol Fadzi Paharudin (BERSATU)
P.077 TANJONG MALIM – Dato’ Nolee Ashilin Mohammed Radzi (BERSATU)


PAHANG

P.078 CAMERON HIGHLANDS – Dr. Abdul Rasid Mohamed Ali (BERSATU)
P.079 LIPIS – Dato’ Mohamad Shahrum Osman (BERSATU)
P.080 RAUB – Dato’ Mohd Fakrunizam Ibrahim (BERSATU)
P.081 JERANTUT – Ir. Ts. Khairil Nizam Khirudin (PAS)
P.082 INDERA MAHKOTA – Dato’ Sri Saifuddin Abdullah (BERSATU)
P.083 KUANTAN – Wan Razali Wan Nor (PAS)
P.084 PAYA BESAR – Aireroshairi Roslan (PAS)
P.085 PEKAN – Ustaz Mohd Fadhil Noor Abdul Karim (PAS)
P.086 MARAN – Fazil Azmi Nadzri (PAS)
P.087 KUALA KRAU – Ustaz Kamal Ashaari (PAS)
P.088 TEMERLOH – Salamiah Mohd Nor (PAS)
P.089 BENTONG – Datuk Roslan Hassan (BERSATU)
P.090 BERA – Asmawi Harun (BERSATU)
P.091 ROMPIN – Dato Abdul Khalib Abdullah (BERSATU)


SELANGOR

P.092 SABAK BERNAM – Dato’ Mohd Fasiah Mohd Fakeh (BERSATU)
P.093 SUNGAI BESAR – Datuk Muslimin Yahaya (BERSATU)
P.094 HULU SELANGOR – Mohd Hasnizan Harun (PAS)
P.095 TANJONG KARANG – Kapten (B) Dato’ Zulkafperi Hanapi (BERSATU)
P.096 KUALA SELANGOR – Mohd Noor Mohd Sahar (PAS)
P.097 SELAYANG – Dato’ Abdul Rashid Asari (BERSATU)
P.098 GOMBAK – Dato’ Seri Mohamed Azmin Ali (BERSATU)
P.099 AMPANG – Sasha Lyna Abdul Latif (BERSATU)
P.100 PANDAN  – Muhammad Farique Zubir Albakri (PAS)
P.101 HULU LANGAT – Dato’ Dr Mohd Radzi Abd. Latif (BERSATU)
P.102 BANGI – Muhammad Nazrul Hakim Md. Nazir (PAS)
P.103 PUCHONG – Chew Jyh Gang (GERAKAN)
P.104 SUBANG – Ang Hiang Ni (GERAKAN)
P.105 PETALING JAYA – Theng Book (BERSATU-BERSEKUTU)
P.106 DAMANSARA – Gerakan Lim Si Ching (GERAKAN)
P.107 SUNGAI BULOH – Mohd Ghazali Md Hamin (PAS)
P.108 SHAH ALAM – Dr. Afif Bahardin (BERSATU)
P.109 KAPAR – Dr. Halimah Ali (PAS)
P.110 KLANG – Jaya Chandran A/L Perumal (BERSATU-BERSEKUTU)
P.111 KOTA RAJA – Mohamed Diah Baharun (PAS)
P.112 KUALA LANGAT – Dato’ Dr. Ahmad Yunus Hairi (PAS)
P.113 SEPANG – Datuk Seri Rina Mohd Harun (BERSATU)


WILAYAH PERSEKUTUAN

P.114 KEPONG – Phaang Jing Fatt (GERAKAN)
P.115 BATU – Ustaz Azhar Yahya (PAS)
P.116 WANGSA MAJU – Ustazah Nuridah Mohd Salleh (PAS)
P.117 SEGAMBUT – Prabagaran A/L Vythilingam (GERAKAN)
P.118 SETIAWANGSA – Nurul Fadzilah Kamaluddin (BERSATU)
P.119 TITIWANGSA – Dr. Rosni Adam (PAS)
P.120 BUKIT BINTANG – Chen Win Keong (BERSATU-BERSEKUTU)
P.121 LEMBAH PANTAI – Fauzi Abu Bakar (PAS)
P.122 SEPUTEH – Alan Wong Yee Yeng (GERAKAN)
P.123 CHERAS – Chin Yoke Kheng (BERSATU-BERSEKUTU)
P.124 BANDAR TUN RAZAK – Dato’ Kamarudin Jaffar (BERSATU)
P.125 PUTRAJAYA – Datuk Dr. Mohd Radzi Md Jidin (BERSATU)


NEGERI SEMBILAN

P.126 JELEBU – Zaharuddin Baba Samion (BERSATU)
P.127 JEMPOL -Muhammad Noraffendy Mohd Salleh (BERSATU)
P.128 SEREMBAN – Mohd Fadli Che Me (PAS)
P.129 KUALA PILAH – Dato’ Eddin Syazlee Shith (BERSATU)
P.130 RASAH – Dato’ Choong Vee Hing (GERAKAN)
P.131 REMBAU – Mohd Nazree Mohd Yunus (BERSATU)
P.132 PORT DICKSON – Rafiei Mustapha (PAS)
P.133 TAMPIN – Mejar (B) Abdul Halim Abu Bakar (PAS)


MELAKA

P.134 MASJID TANAH – Datuk Wira Mas Ermieyati Samsudin (BERSATU)
P.135 ALOR GAJAH – Datuk Seri Mohd Redzuan Md Yusof (BERSATU)
P.136 TANGGA BATU – Bakri Jamaluddin (PAS)
P.137 HANG TUAH JAYA – Mohd Azrudin Md Idris (BERSATU)
P.138 KOTA MELAKA – Suhaime Borhan (GERAKAN)
P.139 JASIN – Ustaz Zulkifli Ismail (PAS)


JOHOR

P.140 SEGAMAT – Poobalan A/L Ponnusamy (BERSATU-BERSEKUTU)
P.141 SEKIJANG – Uzzair Ismail (BERSATU)
P.142 LABIS – Alvin Chang Teck Kiam (BERSATU-BERSEKUTU)
P.143 PAGOH – Tan Sri Dato’ Mahiaddin Md Yasin (BERSATU)
P.144 LEDANG – Zaidi Abd Majid (BERSATU)
P.145 BAKRI – Chelvarajan A/L R. Suppiah (BERSATU-BERSEKUTU)
P.146 MUAR – Ustaz Abdullah Husin (PAS)
P.147 PARIT SULONG – Dr. Abdul Karim Deraman (PAS)
P.148 AYER HITAM – Muhammad Syafiq A. Aziz (BERSATU)
P.149 SRI GADING – Zanariyah Abdul Hamid (PAS)
P.150 BATU PAHAT – Dato’ Mohd Rashid Hasnon (BERSATU)
P.151 SIMPANG RENGGAM – Mohd Fazrul Kamat (BERSATU)
P.152 KLUANG – Dzulkarnain Alias (BERSATU)
P.153 SEMBRONG – Aziz Ismail (BERSATU)
P.154 MERSING – Muhammad Islahuddin Abas (BERSATU)
P.155 TENGGARA – Lt. Kol. (B) Mohd Nazari Mokhtar (PAS)
P.156 KOTA TINGGI – Mohamad Ridhwan Rasman (BERSATU)
P.157 PENGERANG – Fairulnizar Rahmat (BERSATU)
P.158 TEBRAU – Mohamad Isa Mohamad Basir (BERSATU)
P.159 PASIR GUDANG – Mohamad Farid Abdul Razak (BERSATU)
P.160 JOHOR BAHRU – Mohd Mohtaj Yacob (BERSATU)
P.161 PULAI – Deepak Jaikishan A/L Jaikishan Rewachand (GERAKAN)
P.162 ISKANDAR PUTERI – Tan Nam Cha (BERSATU-BERSEKUTU)
P.163 KULAI – Dato’ Tan Chin Hock (GERAKAN)
P.164 PONTIAN – Dato’ Isa Ab Hamid (BERSATU)
P.165 TANJUNG PIAI – Najwah Halimah Ab Alim (BERSATU)


SARAWAK

P.201 BATANG LUPAR – Akan diumumkan (PAS)
P.203 LUBOK ANTU – Jugah Anak Muyang (BERSATU)
P.205 SARATOK – Datuk Ali Anak Biju (BERSATU)
P.217 BINTULU – Duke Anak Janteng (BERSATU)


DEWAN UNDANGAN NEGERI (DUN)

PERLIS

N.01 TITI TINGGI – Izizam Ibrahim (BERSATU)
N.02 BESERI – Haziq Asyraf Dun (PAS)
N.03 CHUPING – Saad Seman (PAS)
N.04 MATA AYER – Wan Badariyah Wan Saad (PAS)
N.05 SANTAN – Azmir Bin Azizan (PAS)
N.06 BINTONG – Fakhrul Anwar Ismail (PAS)
N.07 SENA – Datin Marzita Mansor (BERSATU)
N.08 INDERA KAYANGAN – Pramoot A/L Puan (BERSATU)
N.09 KUALA PERLIS – Abu Bakar Hamzah (BERSATU)
N.10 KAYANG – Akan diumumkan (PAS)
N.11 PAUH – Megat Hashirat Hassan (BERSATU)
N.12 TAMBUN TULANG – Wan Zikri Afthar Ishak (BERSATU)
N.13 GUAR SANJI – Ustaz Redzuan Hashim (PAS)
N.14 SIMPANG EMPAT – Razali Saad (PAS)
N.15 SANGLANG – Mohd Shukri Ramli (PAS)


PERAK

N.01 PENGKALAN HULU – Mohamad Amin Roslan (PAS)
N.02 TEMENGOR – Mohd Noor Abdul Rahman (PAS)
N.03 KENERING – Ustaz Husairi Ariffin (PAS)
N.04 KOTA TAMPAN – Mohd Jamil Yahya (PAS)
N.05 SELAMA – Ustaz Mohd Akmal Kamarudin (PAS)
N.06 KUBU GAJAH – Ustaz Khalil Yahaya (PAS)
N.07 BATU KURAU – Kapten (B) Dato’ Mohd Najmuddin Elias Al- Hafiz (BERSATU)
N.08 TITI SERONG – Ustaz Hakimi Hamzi Hayat (PAS)
N.09 KUALA KURAU – Dato’ Abdul Yunus Jamahri (BERSATU)
N.10 ALOR PONGSU – Ismail Ali (BERSATU)
N.11 GUNONG SEMANGGOL – Razman Zakaria (PAS)
N.12 SELINSING – Noor Azman Ghazali (BERSATU)
N.13 KUALA SEPETANG – Ahmad Man (BERSATU)
N.14 CHANGKAT JERING – Rahim Ismail (PAS)
N.15 TRONG – Ustaz Faisal Abdul Rahman (PAS)
N.16 KAMUNTING – Mohd Fakhruddin Abdul Aziz (PAS)
N.17 POKOK ASSAM – Shariful Juhari Abu Kassim (BERSATU)
N.18 AULONG – Koay Boon Hui (GERAKAN)
N.19 CHENDEROH – Syed Lukman Hakim Syed Mohd Zin (BERSATU)
N.20 LUBOK MERBAU – Azizi Mohamed Ridzuan (PAS)
N.21 LINTANG – Ahmad Daslie Osman (BERSATU)
N.22 JALONG – Dato’ Naran Singh A/L Asa Singh (GERAKAN)
N.23 MANJOI – Ustaz Hafez Sabri (PAS)
N.24 HULU KINTA – Puteri Holijah Muhamad Rali (BERSATU)
N.25 CANNING – Pang Boon Yang (GERAKAN)
N.26 TEBING TINGGI – Mohammad Iskandar Abdul Rahman (BERSATU)
N.27 PASIR PINJI – Lam Kin Yip (GERAKAN)
N.28 BERCHAM – Lim Jin Sheng (GERAKAN)
N.29 KEPAYANG – Dr. Richard Ng (BERSATU-BERSEKUTU)
N.30 BUNTONG – Sivasubramaniam A/L Athinarayanan (BERSATU-BERSEKUTU)
N.31 JELAPANG – Kalidass A/L Maharajah (PAS-DHPP)
N.32 MENGLEMBU – Wong Kean Rong (BERSATU-BERSEKUTU)
N.33 TRONOH – Sin Koon Yen (GERAKAN)
N.34 BUKIT CHANDAN – Dr. Hashim Bujang (BERSATU)
N.35 MANONG – Burhanuddin Ahmad (PAS)
N.36 PENGKALAN BAHARU – Akan Diumumkan (BERSATU)
N.37 PANTAI REMIS – Eee Chin Oon (GERAKAN)
N.38 ASTAKA – Yong Il Yan (GERAKAN)
N.39 BELANJA – Wan Meor Safwat Naqiuddin Shamsudin (BERSATU)
N.40 BOTA – Dr. Najihatussalehah Ahmad (PAS)
N.41 MALIM NAWAR – Akan diumumkan (PAS)
N.42 KERANJI – Foong Kar Sing (GERAKAN)
N.43 TUALANG SEKAH – Pazli Abdullah Sani (BERSATU)
N.44 SUNGAI RAPAT – Mohader Ahmad Mohammad Ayob (BERSATU)
N.45 SIMPANG PULAI – Selvam A/L Kunjambu (BERSATU-BERSEKUTU)
N.46 TEJA – Ahmad Ishak (BERSATU)
N.47 CHENDERIANG – Mohd Yunus Mohd Yusop (BERSATU)
N.48 AYER KUNING – Muhammad Noor Farid Zainal (PAS)
N.49 SUNGAI MANIK – Dato’ Zainol Fadzi Paharudin (BERSATU)
N.50 KAMPONG GAJAH – Zafarulazlan Zan (PAS)
N.51 PASIR PANJANG – Rosli Abd Rahman (PAS)
N.52 PANGKOR – Norhaslinda Zakaria (BERSATU)
N.53 RUNGKUP – Mohd Mokheri Jalil (PAS)
N.54 HUTAN MELINTANG – Khairun Nizam Marsom (BERSATU)
N.55 PASIR BEDAMAR – Suriyanarayanan A/L Sannasy Naidu (PAS-DHPP)
N.56 CHANGKAT JONG – Nadziruddin Mohamed Bandi (BERSATU)
N.57 SUNGKAI – Thilak Raj A/L Gunasekaran (PAS-DHPP)
N.58 SLIM – Muhammad Zulfadli Zainal (PAS)
N.59 BEHRANG – Mohd Amran Ibrahim (BERSATU)


PAHANG

N.01 TANAH RATA – Lai Chii Wen (GERAKAN)
N.02 JELAI – Dr. Abdul Rasid Mohamed Ali (BERSATU)
N.03 PADANG TENGKU – Muhamad Khaider Kamil (PAS)
N.04 CHEKA – Dato’ Sri Tuan Ibrahim Tuan Man (PAS)
N.05 BENTA – Muhammad Fareed Tarmizi (BERSATU)
N.06 BATU TALAM – Ahmad Sabri Mat Dui (BERSATU)
N.07 TRAS – Amirul Mukminin Kuek Abdullah (GERAKAN)
N.08 DONG – Tengku Shah Amir Tengku Perang (PAS)
N.09 TAHAN – Mohd Zakhwan Ahmad Badarddin (PAS)
N.10 DAMAK – Zuridan Md Daud (PAS)
N.11 PULAU TAWAR – Yohanis Ahmad (PAS)
N.12 BESERAH – Andansura Rabu (PAS)
N.13 SEMAMBU – Zulfadhli Zakariah (PAS)
N.14 TERUNTUM – Dato’ Yap Kim Heng (GERAKAN)
N.15 TANJUNG LUMPUR – Ustaz Rosli Abdul Jabar (PAS)
N.16 INDERAPURA – Mohd Hafizal Mohamed Shah (PAS)
N.17 SUNGAI LEMBING – Mohamad Ayub Asri (PAS)
N.18 LEPAR – Mohd Yazid Mohd Yunus (BERSATU)
N.19 PANCHING – Mohd Tarmizi Yahya (PAS)
N.20 PULAU MANIS – Mohammad Rafiq Khan Ahmad Khan (PAS)
N.21 PERAMU JAYA – Abu Talib Muhammad (BERSATU)
N.22 BEBAR – Narzatul Haidar Sakim (BERSATU)
N.23 CHINI – Fahrur Rozi Jalaluddin (PAS)
N.24 LUIT – Mohd Sofian Abd Jalil (PAS)
N.25 KUALA SENTUL – Jasri Jamaludin (BERSATU)
N.26 CHENOR – Mujibur Rahman Ishak (PAS)
N.27 JENDERAK – Md Anuar Daud (PAS)
N.28 KERDAU – Mohd Arhan Mohd Saludin (BERSATU)
N.29 JENGKA – Shahril Azman Abdul Halim (PAS)
N.30 MENTAKAB – Mohd Yusoff Abdullah (BERSATU)
N.31 LANCHANG – Hassan Omar (PAS)
N.32 KUALA SEMANTAN – Hassanuddin Salim (PAS)
N.33 BILUT – Dato’ Sri Chandra A/L Balabedha (GERAKAN)
N.34 KETARI – Tan Wei Leong (GERAKAN)
N.35 SABAI – Nurul Qomar Abdol Talib @ Ramali (BERSATU)
N.36 PELANGAI – Kasim Samat (PAS)
N.37 GUAI – Nor Hashimah Mat Noh (BERSATU)
N.38 TRIANG – Muhammad Izzuddin Zulkifli (BERSATU)
N.39 KEMAYAN -Shapuan Hussin (PAS)
N.40 BUKIT IBAM – Nazri Ahmad (PAS)
N.41 MUADZAM SHAH – Zulkurnain Mohamad Ridzuan (GERAKAN)
N.42 TIOMAN – Md Yunus Ramli (PAS)

(Visited 14,037 times, 6 visits today)

Show More

Related Articles

Back to top button